Dresavimas

Dresuojame įvairių veislių ir amžiaus šunis. Turėdami ilgametę kinologijos darbo patirtį norime padėti žmonėms šunų auginimo, auklėjimo, dresavimo, veisimo srityse. Taip pat pastebėjome su kokiais sunkumais tenka susidurti augintinių šeimininkams norintiems išvykti poilsiauti ar kitais darbiniais reikalais.
Mūsų tikslas – paklusnus, draugiškas šuo, kuris suteiks savo šeimininkui ir kitiems šeimos nariams begalę džiaugsmo. Taip pat visapusiška gyvūnų priežiūra.
Mūsų darbo vizija – išmokyti šunis paklusnumo ir didelis augintinių dėmesys jų šeimininkams išvykus. Siekiame, kad mūsų klientams augintiniai nekeltų jokių rūpesčių ir jų poilsis būtų pilnavertis.

Ruošiame šunis pagal BH ir IPO normatyvus. Klientams pageidaujant atvykstame į namus. Teikiame konsultacijas planuojantiems įsigyti augintinį, t. y. pasirenkant šuniuko veislę, lytį, amžių, atliekame šuniuko testavimą vadoje. Suteikiame pagalbą kergiant šunis. Konsultuojame visais klausimais susijusiais su šunų auginimu, priežiūra, dresūra. Rekomenduojame šuniukų mokymą, žaidimo forma, pradėti nuo 3 mėnesių amžiaus.

Norint turėti gerą, paklusnų šunį, ištikimą draugą, reikia jį teisingai išauklėti ir dresuoti. Geriausiai pradėti augintinį auklėti nuo pirmos įsigijimo dienos. Tai yra elementariausios pamokėlės, kai jūsų šuniukas supažindinamas su miegojimo vieta, išmokinamas tvarkingai atlikti gamtinius reikalus, pratinamas prie antkaklio ir pavadėlio. Bet svarbiausia, reikia nepamiršti, kad laukiamų rezultatų duos švelnus žodis, paglostymas ir palepinimas gardėsiu. Kai šunelis sulaukia penkių – šešių mėnesių, reikėtų pradėti mokyti bendrojo paklusnumo į kurį įeina šios pagrindinės komandos:

  • Vaikščiojimas, bėgimas, lėtas ėjimas – komanda „Greta!“ (pratimai atliekami su pavadėliu),
  • šuns sodinimas judant – komanda „Sėdėk!“,
  • šuns paguldymas ir jo pasikvietimas – komandos „Gulėk!, „Pas mane!“ arba „Ateik!“,
  • šuns pastatymas judant – komandos „Stovėk!“, „Greta!“,
  • Visos pagrindinės komandos prie kairės kojos – „Sėdėk!“, „Gulėk!“, „Stovėk!“.
  • Didelis dėmesys komandai – „Vieta!“.
  • Po komandos „Vieta!“ šuns pasikvietimas – „Pas mane!“.
  • Pageidautinas šunelio valdymas viena komanda jos nekartojant.

Individuali dresūra

Individuali dresūra – tai tokia paslaugos rūšis, kai klientas atvyksta pas dresuotoją tris kartus per savaitę, užsiėmimai vyksta individualiai su šunim ir šeimininku. (vienu metu gali būti mokomi 2 klientai). Kursas trunka mėnesį laiko, kuris gali būti pratęstas, priklausomai nuo augintinio veislės, amžiaus, psichikos, socializacijos ir kitų veiksnių. Dresavimo metu dalyvauja šeimininkas, jo augintinis, dresuotojas, esant būtinybei ir jo padėjėjai. Dresuotojas moko šeimininką ir jo augintinį, vyksta teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.
Šeimininkui pageidaujant dresuotojas pats asmeniškai dresuoja šunį, įdiegdamas reikalingus refleksus bendrajam paklusnumui. Vėliau seka praktiniai užsiėmimai. Kai šuo supranta ko iš jo reikalaujama, į dresūros užsiėmimus įsijungia ir pats šeimininkas, perimdamas visas žinias ir valdymą. Užsiėmimo metu šunų šeimininkai supažindinami su mityba, priežiūra, socializacija ir jų auklėjimu, taip pat tradicinėmis ir moderniomis dresūros metodikomis.
Tik po gerai įvaldytos bendrojo paklusnumo programos ir atlikus testavimus, šuo gali būti ruošiamas apsaugos užsiėmimams.

Dresavimas grupėse


Dresūra grupėje – tai sudėtingesni užsiėmimai, kurie vyksta prie stiprių pašalinių dirgiklių, t. y. kiti šunys, jų šeimininkai (vienu metu dirbama su 4 ir daugiau šunų), todėl lankyti šiuos užsiėmimus rekomenduojama tiems, kas bent minimaliai turi įgūdžių suvaldyti savo augintinį ir gali toliau mokyti jį paklusti šeimininkui sudėtingesnėse sąlygose.

Specialusis kursas


Po gerai įvaldytos bendrojo paklusnumo programos, tam tikros veislės šunys ruošiami specialiam kursui. Tai dresūros kursas skirtas apmokyti šunį asmens, automobilio, teritorijos apsaugai, tiems kas nori turėti tikrą sargą ir gynėją. Norime atkreipti dėmesį, kad ne visi šunys gali būti ruošiami apsaugai, dėl būdingų veislei įgimtų savybių, ar dėl individualaus šuns charakterio.


Taip pat siūlome mėgstantiems medžioti kartu su augintiniais, tobulinti pėdsekystės, žvėrių, paukščių paieškos ir kitus įgūdžius.